«Көкірегі көмбеге толы тау тұлға...» атты аудандық Жайық Бектұровтың шығармалары мен өмір жолдарына арналған конференциялық бағдарламасы «Тілдер бойынша оқушылардың дарындылығын анықтау жолдары» - аудандық семинарының өткізілгені туралы есебі.

Новорыбин орта мектебі-бақшасындағы

17.10.2019 оқу жылы өткізілген

«Көкірегі көмбеге толы тау тұлға...» атты аудандық  Жайық Бектұровтың  шығармалары мен өмір жолдарына арналған конференциялық бағдарламасы   «Тілдер  бойынша оқушылардың дарындылығын анықтау жолдары» - аудандық семинарының өткізілгені туралы есебі.

Новорыбин орта мектебі –бақшасында қазақ  тілі мен әдебиеті,  орыс тілі мен әдебиеті пәні және ағылшын тілі мұғалімдерінің жауапкершілігінде өткізілген аудандық конференциялық- семинар бағдарламасын қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Мекебай Әсемгүл орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Шукеева А.К сонымен қатар ағылшын тілі пәні мұғалімі Бардаль О.И бағдарламаны жақсы тілек пен арнайы әдеби сөздермен ашты. Барлық келген қонақтар мен қатысушыларға сәттілік тілей отырып, мектеп директоры Кирибаева Қ.С мен ауданымыздың білім бөлімінің  әдіскері Ханша А.Х . сөз берілді. Бірінші семинар – конференция  сайыс түрінде  тарих, қазақ тілі және орыс тілі мұғалімдері арасында «Көкірегі көмбеге толы тау тұлға...» атты аудандық  Жайық Бектұровтың  шығармалары мен өмір жолдарына арналды. Бүгінгі қатысушылардың әділдігін беретін әділқазылар алқасымен таныстырылды. Әділқазылар алқасы мынандай мұғалімдер:

• Ханша Ақтышханқызы
  • Сергалиева Раушан Орыновна
  • Серікұлы Нұрболат

Бірінші баяндамашы  Құрылыс негізгі мектебінің қазақ  тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі   Балшоқанов Қанат Кумирликович  ( жас маман) өзінің баяндамасында мына тақырыпты  «Жайық Бектұровтың өмір жолдары мен шығармаларынан естеліктер»  қорғап шықты. Баяндамасы тіркелді. Екінші баяндамашы Шукеева А.К.-Новорыбин орта мектебі-бақшасы орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімінің тақырыбы «Человек настоящего сердца» .Баяндамасы мен презентациясы тіркелді.Үшінші баяндамашы  Бейсенбай Адай.  А.Құсайынов атындағы орта мектебінің  тарих пәнінің мұғалімі. Баяндама тақырыбы  «Жайық Бектұровтың шығармаларындағы жер-су аттарын зерттеу». Бейсенбай Адай өз баяндамасын өте жоғары дәрежеде дайындап келген. Келесі баяндамашы Ардабайұлы Бекзада Киров негізгі мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі  ( жас маман) баяндамасының тақырыбы  «Жаны жайсаң Жайық ата»  атты презентациясын қорғап берді. Келесі баяндамашы Ибраева  Сәуле  Абдрахмановна. Амангелді негізгі мектебінің  қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі баяндаманың тақырыбы « Жайық Бектұров –ел есінде...». Ең соңғы баяндамашы Адрахманова Ботагоз Олжабаевна. М.Горький атындағы орта мектебінің қазақ  тілі  мен әдебиеті пәні мұғалімі баяндама тақырыбы «Жайық ағаның замандастары» атты баяндамасын оқып қорғап шықты. Сайыс –конференция өте жоғары дәрежеде өтті.

Әділ-қазылар алқасы өздерінің әділ бағаларын беріп жеңімпаздарды жүлделі орындарымен марапаттады.

І орын. Бейсенбай Адай  А.Құсайынов атындағы орта мектебінің  тарих пәнінің мұғалімі.

ІІ орын. Шукеева А.К.-Новорыбин орта мектебі-бақшасы орыс тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

ІІІ орын. Балшоқанов Қанат Кумирликович  Құрылыс негізгі мектебінің  тарих пәні мұғалімі  (жас маман)

Бағдарлама соңы мектебіміздің дарынды оқушыларының дайындаған шағын концерттік бағдарламаларымен аяқталды. Бағдарламаға жауапты ұстаз қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Мекебай Әсемгүл болды.

«Тілдер бойынша оқушылардың  дарындылығын анықтау жолдары» - аудандық семинарына ауданнан 27 мектеп мұғалімдері қатысты.

Семинарға 6 мұғалімнің баянадамасы тыңдалып талқыланды.

1. «Дарынды балалармен жұмыс жүргізу жүйесі және нәтижелілігі»  тақырыбында Новорыбин ОМБ қазақ тілі мен әдебиеті пән мұғалімі Хажат Алма (таныстырылмымен бірге)
  2. «Работа    с одаренными детьми на уроках русского языка и  литературы»  №4 Ақкөл орта мектебі орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі Суховеева  Ирина  Владимировна (таныстырылмымен бірге)
  3. «Дарынды балалармен жұмыс жүргізудің тиімді жолдары мен нәтижесі» Мұрат Дариға - Азат орта мектебінің  шетел тілі пәні мұғалімі (таныстырылмымен бірге)
  4. «Активизация позновательного интереса  у мотивированных учеников в урочные и внеурочное время на уроках иностранного языка.»   Ақкөл № 1 орта мектебі ағылшын тілі мұғалімі Горюнова  Анастасия Владимировна. (таныстырылмымен бірге)

5.«Оқушылардың танымдық қабілеттерін дамыту арқылы қызығушылығымен ізденімпаздығын арттыру.»– А. Құсайынов атындағы ортамектебінің қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі Досмағамбетова ГүлжанатРахымбековна (таныстырылмымен бірге)

6. «Система работы с учащимися с повышенной мотивацией кучебно познавательной деятельности. Виды одаренности»Новорыбин орта мектебі-бақшасы орыс тілі мен әдебиеті пән мұғалімі (таныстырылмымен бірге)

7. Практикалық бөлімде « Презентация научно-исследовательского проекта» Швец Ю.А. Новорыбин орта мектебі-бақшасы бастауыш сынып мұғалімі аудандық «Зерде» ғылыми жоба байқауында ГРАНПРИ

жүлдегері оқушысымен өз жобаларынтаныстырып көрсетті.

Жобаға қатысқан әр баяндамаға қатысқан мұғалімдер өз ойларын талқыға салыптәжірибедерін алмасты. Семинардың соңында аудан бөлімі әдіскері Ханша Ахтышханқызы қорытынды сөзін айтып қорытындылады.